Show more
Wayne Garinger (1)_opt

Wayne Garinger (Builder)

Wayne Garinger started curling in 1950 at the curling club...
Read More
Show more
Doug Lyon-Melfort_opt (1)

Doug Lyon (Builder)

Doug Lyon started curling in 1947 in Wolseley, Saskatchewan. Since...
Read More
Show more
Gordon Widger_opt

Gordon Widger (Builder/Curler)

Gord Widger began curling officially in a two sheet rink...
Read More
Show more
Pat Buglass

Pat Buglass (Curler)

Pat Buglass began her curling career in Indian Head when...
Read More
Show more
Sue Altman_opt

Sue Altman (Curler)

Sue began curling during her high school years at the...
Read More
Show more
Kory Kohuch Team_opt

2014 Kory Kohuch Canadian Travelers Club Championship Team

Ontario’s Kerry Lackie and her team from the Westmount Golf...
Read More
Show more
Darren Camm Team_opt

2010 Darren Camm Canadian Dominion Club Championship Team

CHARLOTTETOWN, Nov. 30 /CNW/ - The Dominion Curling Club Championship...
Read More
Show more
Delores Syrota-Master Women_opt

2017 Delores Syrota Canadian Master Womens Curling Championship Team

The Delores Syrota Team, of the Wadena Curling Club, defeated...
Read More
Show more
Sherry Anderson-Sr Women_opt

2017 Sherry Anderson Canadian Senior Womens Curling Championship Team

Sherry Anderson's Canadian Senior Women's Curling Team represented Saskatchewan at...
Read More
Show more
Saskpower Poster -2 Capture_opt

SaskPower – Sponsor

In the mid 1990’s the Saskatchewan Curling Association was in...
Read More
Show more
Don Lewis - FeatureImage_opt

Don Lewis – Ice Maker/Builder

Don Lewis grew up in Grey, Saskatchewan and grew up...
Read More
Show more
WillieBoonFeatureImage_opt

Willie Boon – Curler

Willie Boon has curled at the Lucky Lake Curling Club...
Read More
Show more
Robert Keating

Robert Keating – Builder/Curler

Robert Keating has always been active at the Benson Curling...
Read More
Show more
Lorne Belsher

Lorne Belsher – Official

Feature Photo Courtesy Curling Canada Lorne Belsher started curling with...
Read More
Show more
Murray McCormick Curling Photo_opt

Murray McCormick – Media

Feature Photo Courtesy Regina Leader Post Murray McCormick grew up...
Read More
Show more
2016 Merle Kopach Master Womens

2016 Merle Kopach Master Womens Canadian Championship Team

The Merle Kopach team from the Granite Club in Saskatoon...
Read More
Show more
2016Darwin BenderWheelchair copy

2016 Darwin Bender Canadian Wheelchair Championship Team

Affectionately known as the “Wheelies”, Team Saskatchewan yet again showed...
Read More
Show more
Sherry Anderson Teams-94-95-2002-04

Sherry Anderson Team – 1993-94, 2002-04 (Team)

Sherry Anderson started curling when she was 8 years old...
Read More
Show more
Lloyd & Bev Beckett

Lloyd and Bev Beckett (Curlers)

Lloyd Beckett began curling in Kinley, Saskatchewan at a very...
Read More
Show more
DougMc

Doug McConachie (Media)

Doug was born in Port Arthur, Ont., but grew up...
Read More
Show more
Dale McHarg

Dale McHarg (Builder)

Dale began curling when he was in Grade Five on...
Read More
Show more
2015 Max Kirkpatrick Canadian Mixed Team

Max Kirkpatrick Team – 2015

Kirkpatrick’s team from the Swift Current Curling Club — third...
Read More
Show more
Brian Humble_opt

Brian Humble (Curler)

Brian began curling in 1975 at the age of 12....
Read More
Show more
Labatt

Labatt Breweries (Sponsor)

Labatt Breweries started their sponsorship support in Saskatchewan in 1980...
Read More
Show more
Pool

Saskatchewan Wheat Pool (Sponsor)

Saskatchewan Wheat Pool (SWP) started their sponsorship of curling in Saskatchewan...
Read More
Show more
Media-WarrenWoods

Warren Woods (Media)

Curling Fans throughout Saskatchewan know Warren Woods as the voice...
Read More
Show more
Media - Chuck Pachkowsky

Chuck Pachkowsky (Media)

Chuck claims that he fell into his career of curling...
Read More
Show more
Bob Hutton on the Button-360

Bob Hutton (Media)

Bob Hutton started in radio in 1954 with CKCK Regina...
Read More
Show more
Arleen Day

Arleen Day – Official

Arleen’s involvement with curling began as a competitive curler. Between...
Read More
Show more
Official - Jim Day - Color_opt (1)

Jim Day – Official

Jim Day has been involved with curling for a number...
Read More
Show more
GordStewart_opt

Gord Stewart – Coach

Gord Stewart began curling at the age of 10 at...
Read More
Show more
DarylNixon-Legends2014_opt

Daryl Nixon – Coach

Daryl Nixon threw his first curling rock at the Kronau...
Read More
Show more
RonMeyers_opt

Ron Meyers – Coach

Ron was born in Victoria, BC while his father was...
Read More
Show more
Roger Anholt_opt

Roger Anholt – Coach

Roger combined his own competitive curling with coaching teams at...
Read More
Show more
Coach - Ken Moir_opt

Ken Moir – Coach

(Posthumous induction) Ken had a teaching career of over 45...
Read More
Show more
Coach - Gene Friesen - B&W

Gene Friesen – Coach

Certified Level 4 Coach - Recognized in the curling world for...
Read More
Show more
Coach - Barry Fiendell

Barry Fiendell – Coach

Barry completed his level 1 certification in 1992, level 2...
Read More
Show more
Coach - Anita Ford - Color

Anita Ford – Coach

  Highlights from Anita's curling resume.... Certified as a Level...
Read More
Show more
Coach-Merv Fonger

Merv Fonger – Coach

Merv Fonger has coached Junior Women’s teams to 3 provincial...
Read More
Show more
Coach - Harvey Forner - Color

Harvey Forner – Coach

Harvey’s teams have been very successful at the provincial level...
Read More
Show more
Coach - Bob Miller - Color

Bob Miller – Coach

Bob coached his son’s Junior Men’s team (Ryan) to the...
Read More
Show more
Builder-SamRichardson

Sam Richardson (Builder – Regina)

The name Sam Richardson is synonymous with the game of...
Read More
Show more
Doug Kirk

Doug Kirk (Builder – Regina)

Doug Kirk and Gord Garratt have been curling and volunteering...
Read More
Show more
Builder-Gord Garratt

Gord Garratt (Builder – Regina)

Gord Garratt and Doug Kirk have been curling and volunteering...
Read More
Show more
Builder-BarbSwallow

Barb Swallow (Builder/Coach/Curler – Maryfield)

Besides being an active competitive curler, Barb has volunteered endless...
Read More
Show more
PatBibby_opt

Pat Bibby (Builder-Prince Albert)

A Level 3 certified curling coach who doubles as a...
Read More
Show more
Curler-Merv Mann B&W

Merv Mann (Curler – Saskatoon)

"I never curled against a better curler than Merv Mann,"...
Read More
Show more
Curler-ArnoldMueller

Arnold Mueller (Curler – Humboldt)

In 1946 Arnold helped to build the rink in Marysburg...
Read More
Show more
Dexter Lagimodiere

Dexter Lagimodiere (Builder-Saskatoon)

Dexter has been actively involved in curling for many years....
Read More
Show more
Paul Palendat

Paul Palendat (Curler – Wawota)

Paul Palendat and Joe Weatherald had many different front ends,...
Read More
Show more
Joe Weatherald

Joe Weatherald (Curler – Wawota)

Joe Weatherald and Paul Palendat had many different front ends,...
Read More
Show more
Curler-Rick Thompson

Rick Thompson (Curler – Maryfield)

Rick has curled at many Southern Men's, one of the...
Read More
Show more
Mickey Gower-Curler

Mickey Gower (Curler – Moose Jaw)

Mickey began her curling career in Central Butte, Sk, in...
Read More
Show more
ronda

Ronda Wood (Builder – Saskatoon)

Ronda grew up in Wolseley and got her first taste...
Read More
Show more
KenRowley

Ken Rowley (Builder – Saskatoon)

Ken joined the Hub City Curling Club in 1958 and...
Read More
Show more
HoraceWankeljpg

Horace Wankel (Curler – Loreburn)

Horace Wankel competed in 11 Senior Provincial competitions with different...
Read More
Show more
BonnieGaryBrandon1

Gary & Bonnie Brandon (Curlers – Prince Albert/Melfort)

It is not surprising that they met at the curling...
Read More
Show more
Arnold Anderson Pic

Arnold Anderson (Curler – Shellbrook)

Arnold and his teams competed in 12 Northern and 5...
Read More
Show more
LianeMclean

Liane McLean (Builder – Regina)

Liane has been curling competitively for over 50 years. She...
Read More
Show more
Elmer Schmidt0001

Elmer Schmidt (Builder – Regina)

Elmer Schmidt made outstanding contributions as a player, administrator, promoter...
Read More
Show more
0BillMartin_opt

Bill Martin (Curler – Regina)

Bill Martin has been on the curling scene for over...
Read More
Show more
TomNaylen_opt

Tom Naylen (Curler/Builder – Maryfield)

Tom began his curling career in a one sheet rink...
Read More
Show more
J Swiderski

Jacqueline Swiderski (Curler/Builder – Christopher Lake)

Jackie began curling in the Christopher Lake area in the...
Read More
Show more
Moe Valade - 19930001

Moe Valade (Curler – Delisle/Saskatoon)

Moe began his competitive curling in the early 1950’s curling...
Read More
Show more
Dallas Duce

Dallas Duce (Curler – Estevan)

Jim Packet and Dallas Duce curled together for twenty years....
Read More
Show more
Jim Packett

Jim Packet (Curler – Estevan)

Jim Packet and Dallas Duce curled together for twenty years....
Read More
Show more
Walter Ortt0001

Walter Ortt (Builder)

It would be difficult to pinpoint a year that Walter...
Read More
Show more
AgnesPittman2

Agnes Pittman (Builder)

Agnes was hired in 1968 as the first full-time secretary-treasurer...
Read More
Show more
Norm Balderston

Norm Balderston (Builder)

Norm Balderston was the Saskatchewan Curling Association's (SCA) District Umpire...
Read More
Show more
Gordon Campbell

Gordon Campbell (Curler – Avonlea)

Gordon Campbell curled with the legendary Campbell Family of Avonlea...
Read More
Show more
PaulineKlaudeman-NEW

Pauline Klaudeman (Curler – Regina)

Pauline grew up in Consul which had no curling rink. ...
Read More
Show more
Crystal Frisk0001_opt (2)

Crystal Frisk (Curler – Gray)

All together, Crystal has competed in twenty-nine provincial championships and...
Read More
Show more
Curler Builder - John Brinkmeier

John Brinkmeier (Builder – Humboldt)

In his early years John was too busy organizing Mens,...
Read More
Show more
Vicky Merryfield - Builder_opt

Vicky Merryfield (Builder – Watrous)

Vicky has been a member of the Watrous Curling Club...
Read More
Show more
Curler - Willie Kosior

Willie Kosior (Curler/Builder – Fillmore)

Willy began his curling career in Fillmore in 1943 and...
Read More
Show more
Curler - Stewart StJohn

Stewart St. John (Curler – Eston )

Gord Grimes, Syd Gardiner and Stewart St. John curled together...
Read More
Show more
Curler - Syd Gardiner

Syd Gardiner (Curler – Eston)

Gord Grimes, Syd Gardiner and Stewart St. John curled together...
Read More
Show more
Gordon Grimes

Gord Grimes (Curler – Eston)

  Gord Grimes, Syd Gardiner and Stewart St. John curled...
Read More
Show more
Judy Leonard_opt

Judy Leonard (Curler – Delisle)

  Judy competed in 13 Northern, 7 Provincials, winning in...
Read More
Show more
Faye Coben-Gardner

Fay Coben – Gardner (Curler – Delisle)

Fay curled in 9 Northern Womens playdowns from 1958 -...
Read More
Show more
Elva Boreen

Elva Boreen (Curler – Esterhazy)

Elva Boreen competed at eight Southern Womens competitions and one...
Read More
Show more
Millie Binner

Millie Binner (Curler -Moose Jaw CC)

Millie Binner curled in three Southern and Provincial Womens competitions...
Read More
Show more
Fern Seel

Fern Seel (Curler -Moose Jaw CC)

Curling career highlights...... Before moving to Saskatchewan Fern represented PEI...
Read More
Show more
Carl Lind_opt

Carl Lind (Curler – Shaunavon CC)

Allen Lind and Carl Lind competed at three Southern Junior...
Read More
Show more
Allen Lind

Allen Lind (Curler – Shaunavon CC)

  Allen Lind and Carl Lind competed at three Southern...
Read More
Show more
Ken May_opt

Ken May (Curler – Burstall CC)

Ken competed at seven Mixed Provincials, winning two, and represented...
Read More
Show more
Scotty Richardson

Scotty Richardson – Builder

Scotty Richardson was the first full – time employee of...
Read More
Show more
Eva Kerr_opt

Eva Kerr – Builder

Eva Kerr was a charter member of the Regina Ladies...
Read More
Show more
Ruth Rendall - Color

Ruth Rendall (Curler – Loreburn)

Attended Women’s North/South – 16 times Attended Women’s Provincial –...
Read More
Show more
Shirley Flink - Color

Shirley Flink (Curler – Loreburn)

Attended Women’s North/South – 16 times Attended Women’s Provincial –...
Read More
Show more
Delores Miller

Delores Miller (Curler – Weyburn)

Attended Women’s North – 10 times Attended Women’s Provincial 1...
Read More
Show more
Marj Olson

Marj Olson (Curler – Prince Albert)

Marj went to Northern playdowns seven times between 1948 and...
Read More
Show more
Shirley Palendat

Shirley Palendat (Curler – Wawota)

Attended Women’s Southerns – 7 times Attended SR Women’s Southerns...
Read More
Show more
Sharon Wankel - Color

Sharon Wankel (Curler – Loreburn)

Curling Highlights.... attended Women’s North/South – 17 times attended Women’s...
Read More
Show more
Doug Wankel

Doug Wankel (Curler – Loreburn)

Highlights of Doug's curling career... Attended a N/S 10 times....
Read More
Show more
Harold Worth

Harold Worth (Curler – Delisle)

Attended Mens Northerns – 11 times Provincials – 6 times...
Read More
Show more
Elmer MacNevin

Elmer McNiven (Curler – Delisle)

Highlights of Elmer's curling career..... attended Men’s Northerns – 6...
Read More
Show more
Jim Hill

Jim Hill (Curler – Delisle)

Highlights of Jim's curling career.... attended Mens Northerns – 6...
Read More
Show more
Benno Korte

Benno Korte (Curler – Muenster/Humboldt)

Benno Korte and Tony Muggli curled together in 7 Senior...
Read More
Show more
Gord Johnson - Color

Gord Johnson (Curler – Yorkton)

Attended Men’s Northerns – 17 times Attended Senior Mens Provincial...
Read More
Show more
Don & Elva Turner

Don & Elva Turner (The Turner Curling Museum – Weyburn, Saskatchewan – Builders)

For Don & Elva Turner curling has been a way...
Read More
Show more
hritzuk2014

Eugene Hritzuk 2014 Canadian Master Mens Championship Team

Skip, Eugene Hritzuk Third, Jim Wilson Second, Verne Anderson Lead,...
Read More
Show more
Merle Kopach Team 2014

Merle Kopach 2014 Canadian Master Womens Championship Team

Skip, Merle Kopach Third, Audrey Crosson Second, Linda Delver Lead,...
Read More
Show more
Rob Ewen Team 1988-97

Rob Ewen 1988 – 97 Mens Team

Skip, Rob Ewen Third, Kevin Abel Second, Ralph Schroeder Lead,...
Read More
Show more
Darwin Bender 2012 Wheelchair Team

Darwin Bender 2012 National Wheelchair Curling Championship Team

Skip, Darwin Bender Third, Gil Dash Second, Marie Wright Lead,...
Read More
Show more
Jason Ackerman - Mixed Team 2012

Jason Ackerman 2012 Canadian Mixed Championship Team

Skip, Jason Ackerman Third, Chantelle Eberle Second, Dean Hicke Lead,...
Read More
Show more
Merle Kopach 2012

Merle Kopach 2012 Canadian Master Womens Championship Team

Skip, Merle Kopach Third, Audrey Crosson Second, Linda Delver Lead,...
Read More
Show more
1949 Jack Thompson Team_opt

Jack Thompson 1949 Canadian Victor Sifton Trophy Junior Mens Championship Team

Skip, Jack Thompson Third, Fred Langen Second, Balfour Laskin* Lead,...
Read More
Show more
2011 Amber Holland

Amber Holland 2011 Scotties Tournament of Hearts Championship Team

Skip, Amber Holland Third, Kim Schneider Second, Tammy Schneider Lead,...
Read More
Show more
2011 Trish Paulson

Trish Paulsen 2011 M & M Canadian Junior Womens Championship Team

Skip, Trish Paulsen Third, Kari Kennedy Second, Kari Paulsen Lead,...
Read More
Show more
2011Braeden Moskowy

Braeden Moskowy 2011 M & M Canadian Junior Mens Championship Team

Skip, Braeden Moskowy Third, Kirk Muyres Second, Colton Flasch Lead,...
Read More
Show more
Randy Woytowich 1991 mens Team

Randy Woytowich 1991/1993 Labatt Tankard Mens Provincial Championship Team

Skip, Randy Woytowich Third, Brian McCusker Second, Wyatt Buck Lead,...
Read More
Show more
2009 Lee Morrison Masters

Lee Morrison 2009 Canadian Master Womens Championship Team

Skip, Lee Morrison Third, Bernice Van Der Velden Second, Peggy...
Read More
Show more
Lyle Muyres Team

Lyle Muyres 1986 Labatt Tankard Mens Provincial Championship Team

1986 Labatt Tankard Provincial Men’s Team Skip, Lyle Muyres Third,...
Read More
Show more
1948 Macdonald Tankard Men's Team

Cliff Annable 1948 Macdonald Tankard Mens Provincial Championship Team

Skip, Cliff Annable* Third, John Franklin* Second, Bill Heartwell* Lead,...
Read More
Show more
2008 Eugene Hritzuk Sernior Mens

Eugene Hritzuk 2008 Canadian Senior Mens Championship Team

Skip, Eugene Hritzuk Third, Kevin Kalthoff Second, Verne Anderson Lead,...
Read More
Show more
Jamie Schneider Team0001

Jamie Schneider 1990 Labatt Tankard Mens Provincial Championship Team

Skip, Jamie Schneider Third, Rick Schneider Second, Mike Schneider Lead,...
Read More
Show more
Tony Muggli

Tony Muggli (Curler)

Tony Muggli and Benno Korte curled together in 7 Senior...
Read More
Show more
2006 Mandy Selzer World Silver

Mandy Selzer 2006 M & M Canadian Junior Womens Championship Team

Skip, Mandy Selzer Third, Erin Selzer Second, Kristen Mitchell Lead,...
Read More
Show more
Kyle George - World

Kyle George 2005 Canadian & World Championship Junior Mens Team

Skip, Kyle George Third, Justin Mihalicz Second, DJ Kidby Lead,...
Read More
Show more
2003 S Laycock - Jr Men's World Champions

Steven Laycock 2003 Canadian & World Junior Mens Championship Team

Skip, Steven Laycock Third, Chris Haichert Second, Mike Jantzen Lead,...
Read More
Show more
2003 Nancy Kerr World Team

Nancy Kerr 2003 Canadian & World Senior Womens Championship Team

Skip, Nancy Kerr Third, Linda Burnham Second, Kenda Richards Lead,...
Read More
Show more
2003 Marliese Miller Team - World Junior Womens Champs 2

Marliese Miller 2003 Canadian & World Junior Womens Championship Team

Skip, Marliese Miller Third, Teejay Surik Second, Janelle Lemon Lead,...
Read More
Show more
2000 Stefanie Miller copy

Stefanie Miller 2000 Karcher Canadian Junior Womens Championship Team

Skip, Stefanie Miller Third, Marliese Miller Second, Stacey Helm Lead,...
Read More
Show more
1996 Randy Bryden Mixed Team

Randy Bryden 1996 Unitel Canadian Mixed Championship Team

Skip, Randy Bryden Third, Cathy Trowell Second, Russ Bryden Lead,...
Read More
Show more
1998 Schmirler Olympic Team0001

Sandra Schmirler Team 1993, 1994, 1997 Canadian/World & 1998 Olympic Gold Medal

      Skip, Sandra Schmirler Third, Jan Betker Second,...
Read More
Show more
Bob Pickering Team

Bob Pickering 1968, 1970-71 Macdonald Tankard Mens Provincial Championships Team

L-R Skip, Bob (Peewee) Pickering Third, Garnet Campbell Second, Jack...
Read More
Show more
1992 Sheila Rowan Team

Sheila Rowan 1992 Canadian Senior Womens Championship Team

Skip, Sheila Rowan Third, Donna Trapp Second, Doreen Thomas Lead,...
Read More
Show more
1992 Amber Holland Team2

Amber Holland 1992 Pepsi Canadian Junior Womens Championship Team

Skip, Amber Holland Third, Cindy Street Second, Tracy Beach Lead,...
Read More
Show more
1990 Atina Ford Team

Atina Ford 1990 Pepsi Canadian Junior Womens Championship Team

Skip, Atina Ford Third, Darlene Kidd Second, Leslie Beck Lead,...
Read More
Show more
1985 Kim Armbrister Junior Women

Kim Armbruster 1985 Pepsi Canadian Junior Womens Championship Team

Skip, Kim Armbruster Third, Sheila Calcutt Second, Wanda Figitt Lead,...
Read More
Show more
1989 Emily Farnham Team

Emily Farnham 1989 Canadian Senior Womens Championship Team

L-R Skip, Emily Farnham Third, Mary Todarchuk Second, Emily Heidt...
Read More
Show more
1998 Gary Bryden Team

Gary Bryden 1998 Canadian Senior Mens Championship Team

Skip, Gary Bryden Third, Dale Graham Second, Wilf Foss Lead,...
Read More
Show more
1985FrankScheirichTeam

Frank Scheirich 1985 Canadian Senior Mens Championship Team

Skip, Frank Scheirich Third, Joe Golumbia Second, Wally Yuzdepski Lead,...
Read More
Show more
1984 Randy Woytowich Mixed Team

Randy Woytowich 1984 Canadian Mixed Championship Team

Skip, Randy Woytowich Third, Kathy Fahlman Second, Brian McCusker Lead,...
Read More
Show more
1983 Rick Folk Mixed Team

Rick Folk 1983 Canadian Seagram Mixed Championship Team

Skip, Rick Folk Third, Dorenda Schoenhals Second, Tom Wilson Lead,...
Read More
Show more
1983 Jamie Schneider Team

Jamie Schneider 1983 Pepsi Canadian Junior Mens Championship Team

Skip, Jamie Schneider Third, Danny Ferner Second, Steven Leippi Lead,...
Read More
Show more
Evelyn Krahn Team

Evelyn Krahn 1984 -1986 Canadian Senior Womens Championship Teams

Skip, Evelyn Krahn Third, Twyla Widdifield Second, Shirley Little Lead,...
Read More
Show more
1980 Rick Folk

Rick Folk 1980 Labatt Brier & World Championship Team

Skip, Rick Folk Third, Ron Mills Second, Tom Wilson Lead,...
Read More
Show more
1980 Terry McGeary

Terry McGeary 1980 Canadian Senior Mens Championship Team

Skip, Terry McGeary Third, Don Berglind Second, Hillis Thompson Lead,...
Read More
Show more
1980-Marj-Mitchell-Curling-Team

Marj Mitchell 1980 Canadian & World Womens Championship Team

Skip, Marj Mitchell Third, Nancy Kerr Second, Shirley McKendry Lead,...
Read More
Show more
1978 Art Knutson Team

Art Knutson 1978 Canadian Senior Mens Championship Team

Skip, Art Knutson Third, Ernie Vaughn Second, Gay Knutson Lead,...
Read More
Show more
1977 Morrie Thompson

Morrie Thompson 1977 Canadian Senior Mens Championship Team

Skip, Morrie Thompson Third, Bert Harbottle Second, Archie Bartley Lead,...
Read More
Show more
1979 Denise Wilson Team2

Denise Wilson 1979 Canadian Girls Championship Team

Skip, Denise Wilson Third, Judy Walker Second, Dian Choquette Lead,...
Read More
Show more
1978 Bernie Yuzdepski Team

Bernie Yuzdepski 1978 Canadian Seagram Mixed Championship Team

Skip, Bernie Yuzdepski Third, Marnie McNiven Second, Roy Uchman Lead,...
Read More
Show more
1976 Colleen Rudd Team

Colleen Rudd 1976 Canadian Girls Championship Team

Skip, Colleen Rudd Third, Carol Rudd Second, Julie Burke Lead,...
Read More
Show more
1975 Pat Crimp Team

Patricia Crimp 1975 Canadian Girls Championship Team

Skip, Patricia Crimp Third, Colleen Rudd Second, Judy Sefton Lead,...
Read More
Show more
1974 Rick Folk Mixed Team

Rick Folk 1974 Canadian Seagram Mixed Championship Team

Skip, Rick Folk Third, Cheryl Stirton Second, Tom Wilson Lead,...
Read More
Show more
1973 Janet Crimp2

Janet Crimp 1973 Canadian Girls Championship Team

Skip, Janet Crimp Third, Carol Davis Second, Chris Gervais Lead,...
Read More
Show more
1974 Emily Farnham Team

Emily Farnham 1974 Macdonald Lassie Canadian Womens Championship Team

Skip, Emily Farnham Third, Linda Saunders Second, Pat McBeath Lead,...
Read More
Show more
1973 Harvey Mazinke Team

Harvey Mazinke 1973 Macdonald Brier Championship Team

Skip, Harvey Mazinke Third, Billy Martin Second, George Achtymichuk Lead,...
Read More
Show more
1971 Larry McGrath

Larry McGrath 1971 Okeefe Canadian Mixed Championship Team

L-R Skip, Larry McGrath Third, Darlene Hill Second, John Gunn...
Read More
Show more
1971 Greg Montgomery copy

Greg Montgomery 1971 Pepsi Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Greg Montgomery Third, Don Despins Second, Jeff Montgomery Lead,...
Read More
Show more
1969 Bob Miller

Bob Miller 1969 Pepsi Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Bob Miller Third, Roger Rask Second, Lloyd Helm Lead,...
Read More
Show more
1971-73 Vera Pezer

Vera Pezer 1971-73 Canadian & Macdonald Lassie Championship Team

Skip, Vera Pezer Third, Sheila Rowan Second, Joyce McKee Lead,...
Read More
Show more
1970 Dorenda Schoenals

Dorenda Schoenhals 1970 Canadian Ladies Assoc Championship Team

L-R Skip, Dorenda Schoenhals Third, Cheryl Stirton Second, Linda Burnham...
Read More
Show more
1969 Joyce McKee

Joyce McKee 1969 Canadian Ladies Assoc Championship Team

R-L Skip, Joyce McKee Lead, Jennifer Falk Third, Vera Pezer...
Read More
Show more
1968 Don Wilson Team

Don Wilson 1968 Canadian Senior Mens Championship Team

Skip, Don Wilson Third, Carson Tufts Second, Ivan McMillan Lead,...
Read More
Show more
1967 Larry McGrath Team

Larry McGrath 1967-1968 Okeefe Canadian Mixed Championship Team

Skip, Larry McGrath Third, Darlene Hill Second, John Gunn Lead,...
Read More
Show more
1965 Danny Fink Team

Dan Fink 1965 Pepsi Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Dan Fink Third, Ken Runtz Second, Ron Jacques Lead,...
Read More
Show more
1962 Mike Lukowich

Mike Lukowich 1962 Pepsi Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Mike Lukowich Third, Ed Lukowich Second, Doug McLeod Lead,...
Read More
Show more
1963 Ernie Richardson Team

Ernie Richardson 1963 Macdonald Brier Championship Team

R-L (From Top of Photo) Third, Arnold Richardson Skip, Ernie...
Read More
Show more
1961 Joyce McKeeTeam

Joyce McKee 1961 Canadian Diamond D Championship Team

Skip, Joyce McKee Third, Sylvia Fedoruk, Second, Barbara MacNevin Lead,...
Read More
Show more
1960 Joyce McKeeTeam 2

Joyce McKee 1960 Western Canadian & East/West Invitational Championship Team

Skip, Joyce McKee Third, Sylvia Fedoruk Second, Donna Paton Lead,...
Read More
Show more
1959, 60,62 Ernie Richardson

Ernie Richardson 1959,60 & 62 Macdonald Brier & World Championships Team

Skip, Ernie Richardson Third, Arnold Richardson Second, Garnet (Sam) Richardson...
Read More
Show more
1955 Garnet Campbell Team

Garnet Campbell 1955 Macdonald Brier Championship Team

R-L Skip, Garnet Campbell Third, Don Campbell Second, Glen Campbell...
Read More
Show more
1953 Janet Perkin Prov & Canadian Winner

Janet Perkin 1953 Western Canadian Championship Team

Skip, Janet Perkin Third, Phyllis Day Second, Jean Graham Lead,...
Read More
Show more
1956 Bob Hawkins Team

Bob Hawkins 1956 Victor Sifton Trophy Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Bob Hawkins Third, Ted Clark Second, Bruce Beveridge Lead,...
Read More
Show more
1955 Bayne Secord Team

Bayne Secord 1955 Victor Sifton Canadian Schoolboy Championship Team

L-R Skip, Bayne Secord Third, Stan Austman Second, Merv Mann...
Read More
Show more
1954 Bayne Secord Team

Bayne Secord 1954 Victor Sifton Trophy Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Bayne Secord Third, Don Snyder Second, Stan Austman Lead,...
Read More
Show more
1952 Gary Thode Team

Gary Thode 1952 Victor Sifton Trophy Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Gary Thode Third, Gary Cooper Second, Doug Conn Lead,...
Read More
Show more
1951 Gary Thode Team

Gary Thode 1951 Victor Sifton Trophy Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Gary Thode Third, Gary Cooper Second, Orest Hryniuk Lead,...
Read More
Show more
1950 Bill Clarke Team

Bill Clarke 1950 Victor Sifton Trophy Canadian Schoolboy Championship Team

Skip, Bill Clarke Third, Gary Carlson Second, Ian Innes Lead,...
Read More